Vilniaus g. 183, Šiauliai Tel.:+370 699 448 22, el. paštas:rezervacija@morganas.lt

     

Istorija

„Morganas“ – vieta Šiaulių centre, turinti savo istoriją. XVI a. čia tebuvo miesto pakraštys, tačiau karalienei Bonai įsakius, gabus matininkas Motiejus Maškovskis davė pradžią miesto gatvių tinklui, kuris išliko iki pat šių dienų. Maždaug XIX a. pradžioje Šiauliuose įsikūrė pirmosios kavinės ir arbatinės. Ilgainiui jos tapo vieta maloniam laikui, mintims ir bendravimui su bičiuliais. Praėjusio amžiaus pradžioje iškilo pastatas, kuriame dabar įsikūręs „Morganas“.

Karai ženklino Šiaulių istoriją. Jie neaplenkė ir šio statinio. Po Pirmojo pasaulinio karo jis liko vienišas, tačiau atliktas remontas jį prikėlė naujam gyvenimui. Pastatui ir jo interjerui būdingas vėlyvosios secesijos architektūros braižas. Manoma, kad prie pastato atkūrimo prisidėjęs ir miesto vyr. architektas Karolis Reisonas.

Po Antrojo pasaulinio karo miestą kamavo nepriteklius, todėl prašmatnumo ir kavinių žmonėms nereikėjo. Tačiau mada išgerti plito. Menotyrininkas prof. Vytenis Rimkus pasakoja, kad Vilniaus g. 183 veikė „taškas“ – vienintelė vieta mieste, kur galima nusipirkti degtinės. Jį, keturiolikmetį paauglį, ten siųsdavo nupirkti alkoholio, kurį tais laikais matavo svorio, o ne tūrio vienetais.

Vėliau miesto bulvaras atgijo. Šiame pastate įsikūrė „Gubernijos“ baras. Manoma, kad čia veikė vyninė, o vėliau duris atvėrė ledainė „Pingvinas“. Pastaroji čia veikė iki 2000 m. Praėjus dviem metams, šiuo adresu apsigyveno „ Morganas“ – restoranas duris atvėrė 2002 m. kovo 9 d. ir jau 15 metų kviečia mėgautis maistu ir pokalbiais.